Baza Lubo Gości i zaprasza Waszmości!

Baza Lubo Gości i zaprasza Waszmości!

Już są! – świeżutkie, pachnące jeszcze farbą drukarską i przesiąknięte emocjami twórczymi autorów ulotki questowe po Bazie Lubogoszcz w Kasince Małej. To trzecia z wypraw odkrywców po terenie Gminy Mszana Dolna, a czwarta „zagórzańska” wyprawa.

Quest „Baza Lubo Gości” prowadzi po Lubogoszczu i opowiada historie związane z działalnością blisko stuletniej Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej. Narratorem wyprawy jest Jasiek, góral – zagórzanin, który zauroczony powieścią „Portki Odysa” postanawia poznać osobiście jej autora, Jana Józefa Szczepańskiego. W tym celu przybywa do jego willi zlokalizowanej tuż opodal Bazy Lubogoszcz, akurat w dzień imienin autora. Przy tej okazji poznaje trzeciego imiennika – Jana Juszczaka, gospodarza Bazy. A, że jest to noc świętojańska Jasiek szuka kwiatu paproci; ma również nadzieję znaleźć kolejny koralik do sznura korali, który chce ofiarować swojej lubej Kasi.

Zarówno te, jak i pozostałe „zagórzańskie” ulotki questowe („Spacer z Jaskiem pod Śnieżnicą”, „Z Bulandą po Lubomierzu”, „Śladami Piewcy Gorców”) można pobrać w Urzędzie Gminy Mszana Dolna (pok. 47), Urzędzie Miasta Mszana Dolna oraz Gminnym Centrum Kultury w Niedźwiedziu, a także w Bazie Lubogoszcz w Kasince Małej, Ośrodku narciarskim Kasina SKI w Kasinie Wielkiej i Pensjonacie „Szczebel” w Mszanie Dolnej.

Za wskazaniami questu po Bazie Lubogoszcz można podążać również ściągając go na swoje urządzenie mobilne. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.bestquest.pl lub przez zeskanowanie kodu QR:

Kasinczański quest jest jednym z tych, które trzeba rozwiązać, aby dotrzeć do koralika, a ten z kolei niezbędny jest do skompletowania sznura korali przeznaczonego dla Kasi, ukochanej Jaśka. Za zebranie wszystkich zagórzańskich korali samorządy z tego obszaru przewidziały dodatkową nagrodę.

Quest „Baza Lubo Gości” powstał w ramach kreacji marki Zagórzańskie Dziedziny. Jego twórcami są mieszkańcy Gminy Mszana Dolna, pracownicy Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego i sympatycy Bazy Lubogoszcz, którzy pracowali pod czujnym okiem Trenera Questingu Barbary Kazior – Prezes Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA oraz Olgi Gałek – Wiceprezes tej organizacji. Projekt i druk questu w całości sfinansowała Fundacja MILA.

Zapraszamy! Na każdego questowego odkrywcę  czeka prawdziwy SKARB!